RuzgarHost

Esinti VPS

Süper başlangıç paketi.

 • 30 GB SSDDisk Alanı
 • Intel® Xeon®2 Core işlemci
 • 4 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
120TL
110TL
/1 aylık
YILLIK ALIMDA %10 İNDİRİM
RuzgarHost

Ruzgar VPS

Performans arayanların tercih edeceği paket.

 • 50 GB SSDDisk Alanı
 • Intel® Xeon®4 Core işlemci
 • 6 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
190TL
170TL
/1 aylık
YILLIK ALIMDA %10 İNDİRİM
RuzgarHost

Fırtına VPS

Yüksek performans arayanların tercihi.

 • 100 GB SSDDisk Alanı
 • Intel® Xeon®6 Core işlemci
 • 8 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
315TL
270TL
/1 aylık
YILLIK ALIMDA %10 İNDİRİM
RuzgarHost

Kasırga VPS

Premium performans arayanların tercihi.

 • 200 GB SSDDisk Alanı
 • Intel® Xeon®8 Core işlemci
 • 12 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
550TL
450TL
/1 aylık
YILLIK ALIMDA %10 İNDİRİM

VPS Server Hizmetini Neden Tercih Etmeliyim?

Teknik Bilgi Gerektirmez

VPS Server hizmeti teknik bilgi gerektirmiyor. Alt yapı hazır halde gelirken kullanıcılara sadece kendilerine kolay gelecek sunucu yönetim panelini seçmek kalıyor.

Birçok Açıdan Daha Hızlı

%100 SSD diskler, Intel® Xeon® işlemciler ve güçlü Ramleri bir arada kullanıcılarımıza sunuyoruz. Ek olarak Hosting paketlerimizin içinde Litespeed gibi projelerinizi optmize edecek yapılarda sağlıyoruz.

Google Dostu

SEO uyumlu VPS Serverlerimiz web sitelerinizi Google, Yandex vb. arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için birçok açıdan önceden optimize edilmiş halde gelir. Sunduğumuz hız sayesinde bir adım öndesiniz.

VPS Server Paketlerinin Avantajlı Özelliklerini Keşfedin

VPS Server Paketlerimizle Sizlere sunduğumuz birçok özellikten sadece birkaçını inceleyebilirsiniz.

SSD'li Hosting

Normal diskleri sollayan SSD disklerden bile çok daha yüksek hızlar sağlıyoruz. SSD Disklerimiz okuma ve yazma hızı olarak 10 kat daha hızlı web sitelerinizi uçurmaya hazır mısınız?

LiteSpeed & Nginx Desteği

VPS Server paketlerimizde projeleriniz için sunucu yükünü azaltan ve daha yüksek hız sağlayan yapılarımız ile projelerinizin performansını arttırın.

ÖnBellekleme

Litespeed ve NGinx tarafından sunulan ek alt özellik ile projeleriniz 4 kata kadar daha hızlı.

Ücretli Yedekleme

Ek ücret ile Serverinizin tamamını istediğiniz sıklıkta yedekleyebiliriz. ücretsiz geri yükleyebilirsiniz kendi panelinizden. Verileriniz Ruzgarhost.com ile Güvende.

Antivirüs Koruması

VPS Serverinize yükleyebileceğiniz veya destek kısmından yardım isyerek kurabileceğimiz ücretsiz antivirüsler ile VPS Serveriniz koruma altında

Kontrol Paneli

En çok tercih edilen VPS Server kontrol panelleri veya alt yazılımları kullanıcı panelinden seçip Vps serverinize kurabilirsiniz.

Kolay Uygulama Kurulumu

VPS Server paketlerinde sunduğumuz yönetim panellerinin tek tıkla kurulum özelliği Mevcuttur. Wordpress, Joomla, Opencart gib birçok içerik yönetim sistemini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz 7 Gün içinde İade

VPS Server paketinden memnun kalmazsanız ücretsiz olarak VPS Server paketinizi sonlandırıp ödemenizi iade ediyoruz.

Daha fazla güce mi ihtiyacınız var?VDS Sunucuyu deneyin.

Web Sitelerinde(Projelerinizde) Aradığınız Hız Farkı!

Ruzgarhost.com Speed Hosting

VPS (Virtual Private Server) Nedir?

Virtual Private Server (VPS), bir fiziksel sunucunun bir veya daha fazla sanal sunucuya bölünmesiyle oluşturulan sanal sunucu sistemidir. Bu sanal sunucular, kendi işletim sistemleri, bellekleri, CPU'ları ve depolama alanları olan özel sunucular gibi çalışır. Bu sayede, bir VPS, fiziksel sunucudaki bir makine gibi çalışır ve kullanıcıların gereksinimlerine göre yapılandırılabilir. VPS, bir web sunucusu gibi çalıştığı için web sitelerinin barındırılması için de kullanılabilir. VPS'ler, fiziksel sunucudaki diğer sanal sunuculara göre daha fazla performans ve özelleştirme seçeneğine sahiptir. Bunun yanı sıra, VPS kullanıcıları, fiziksel sunucudaki diğer kullanıcılardan ayrı bir alana sahiptir ve bu sayede güvenlik açısından da daha güvenlidir. VPS, bir fiziksel sunucudaki diğer sanal sunuculara göre daha fazla performans ve özelleştirme seçeneğine sahiptir.

Ruzgarhost.com Speed Hosting

VPS ile VDS arasında ki farklar nelerdir?

Virtual Private Server (VPS) ve Virtual Dedicated Server (VDS) arasında en önemli fark, sunucunun nasıl bölündüğüdür. VPS, bir fiziksel sunucunun bir veya daha fazla sanal sunucuya bölünmesiyle oluşturulan bir hosting çözümüdür. Sanal sunucular, kendi işletim sistemleri, bellekleri, CPU'ları ve depolama alanları olan özel sunucular gibi çalışır ve kullanıcıların gereksinimlerine göre yapılandırılabilir. Virtual Dedicated Server (VDS), bir fiziksel sunucunun tamamen sanal hale getirilmesiyle oluşturulan bir hosting çözümüdür. Bu sayede, VDS, fiziksel sunucudaki diğer kullanıcılardan tamamen ayrı bir alana sahiptir ve kullanıcıların gereksinimlerine göre tamamen yapılandırılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

VPS Server paketlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?
Sanal Özel Sunucu (bazen VPS veya Sanal Sunucu olarak anılır), her biri kendi özel makinesiymiş gibi çalışan birden çok sanal sunucuya bölünmüş fiziksel bir sunucudur. Her VPS bağımsız olarak yeniden başlatılabilir ve sanallaştırma yazılımı, her sanal sunucunun hemen hemen her uygulamayı yüklemek için süper kullanıcı düzeyinde erişimle işletim sisteminin kendi kopyasını çalıştırmasını sağlar.
VPS barındırma , Sanal Özel Sunucu adı verilen bir şeyi kullanır. Esasen, bu barındırma tarzı özel bir sunucuyu taklit eder, ancak paylaşılan bir sunucu ortamı kullanır. Fiziksel sunucularınız bir veri merkezinde barındırılacaktır. Ve bir VPS, bu fiziksel sunucunun kendi işletim sistemine, disk alanına ve bant genişliğine sahip olan bölümlenmiş parçasıdır. VPS'niz, özel bir sunucuya benzer, ancak maliyetin çok altında kapsamlı sunucu özelleştirme seçenekleri sunar. Bu, diğer VPS hizmet sağlayıcılarında Bulut platformunun dahil edilmemesi veya yanlış tanıtılması nedeniyle yeni müşterilerden düzenli olarak aldığımız bir sorudur. Bu sorunun kısa cevabı HAYIR - Bulut SSD VPS Barındırma planlarımız birbirinden tamamen ayrılmıştır. Evet, ortak bir Bulut Platformunu paylaşıyorlar. Ancak, aynısı yalnızca ücretsiz kaynakları satmak için tasarlanmıştır ve var olmayanları fazla satmaz. Bu, sanal kapsayıcılar arasında aşırı kaynak kullanımının olumsuz etkisini ortadan kaldırır.
Bir VPS, bir sunucu oluşturma ve bakımını yapma maliyeti olmadan size özel bir sunucunun özelliklerini ve işlevselliğini sağlar. Sınırsız etki alanı barındırmanız, ortamınız üzerinde tam denetime sahip olmanız ve/veya kendi uygulamalarınızı çalıştırmanız gerekiyorsa, bir VPS'ye sahip olmanın avantajlarından yararlanacaksınız. Ayrıca bir VPS, ayrılmış ortamınızı doğrudan SSH veya Uzak Masaüstü Bağlantısı aracılığıyla yönetme yeteneği sağlar.
PHP 5.6 ve PHP 8.0 a kadar tüm PHP sürümlerini destekliyecek şekilde E Ticaret Hostingi almış olursunuz. İsteğinize göre E Ticaret Hosting yönetim panelinizden domaininizi(siteadı) seçerek PHP destek sürümünü değiştirebilirsiniz.
Şu anda aşağıdaki 32/64 bit işletim sistemini ve Linux Dağıtımlarını destekliyoruz:
Windows VPS Seçenekleri:
Windows Server 2008 Veri Merkezi Sürümü x64 SP2
Linux VPS Seçenekleri:
Ubuntu x64/i386
CentOS x64/i386
Debian x64/i386
VPS Serverlerde Ek ücret ile yedekleme yapıyoruz. bu yedeklemeleri VDS Server yönetim panelinde de bu yedeklemeri görüyorsanız destek kısmına yazmadan da kendiniz dilediğiniz kadar geri yükleme yapabilirsiniz.
Bir VPS, gerçek bir adanmış sunucu gibi çalıştığından, neredeyse tüm uygulamalar bir VPS'ye kurulabilir. Ancak çekirdek modülleri veya modifikasyonları gerektiren bazı uygulamalar VPS'de çalışmayacaktır. Ayrıca, bir VPS'de aşağıdaki içerikler yasaktır:
IRC yazılımı
Oyun sunucuları
Korsan yazılım
Siteleri, programları veya arşivleri hacklemek
Warez siteleri
Kullanıcının telif hakkına sahip olmadığı müzik dosyalarının veya diğer materyallerin dağıtımı.
Yeni Zelanda yasalarına göre yasa dışı sayılan diğer materyaller.
Hayır. Gelişmiş sanallaştırma teknolojisi, bir VPS'yi diğerinden yalıtır ve gelişmiş kaynak kontrolü ile birlikte yüksek düzeyde kullanılabilirlik sağlanır.
Sunucu başına müşteri sayısı, plan türüne göre değişir. Müşteri sayısının mevcut kaynak miktarını asla aşmamasını sağlamak için tüm sistemler izlenir. Ayrıca ruzgarhost, optimum sistem performansını sürdürmek için hiçbir kaynağın aşırı abone olmamasını sağlayacaktır.
Sipariş ekranında fazladan ücretlendirilerek ek ip alabilirsiniz.
Evet. Dinamik kaynak yönetimini destekleyen gelişmiş sanallaştırma yazılımı, hizmette kesinti olmadan çalışan VPS'lerde plan yükseltmelerinin gerçekleştirilmesine olanak tanır.
Bünyemizdeki otomasyonlar ve alt otomatik sistemler sayesinde dakikalar içerisinde sipariş ettiğiniz vps i kuruyor otomatik teslim ediyoruz. Müşteri panelinde satın aldığınız VPS Server bilgilerine erişebilirsiniz.
VPS Server ve VDS Server larda müşteri panelinde sisteminizi tamamen sıfırlayıp yeni bir alt yapı kurabileceğiniz şekilde optimize edilmiştir. böylesi değişiklikler için panelinizi inceleyebilirsiniz.