Hızlı ve Avantajlı Transfer

1 hafta gibi kısa bir sürede transfer işleminizi gerçekleştirin.


Bilgilendirme : :

.tr uzantılı alan adı transferlerinde transfer kodu gerekmez.

3 Adımda Domain Transferini gerçekleştirin!

Alan adı(Domain) firmanızda sorun yaşıyorsanız ve memnuniyetsizlikler varsa doğru adrestesiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla başka firmadaki alan adınızı ruzgarhost.com daki hesabınıza aktarabilirsiniz.
1

Transfer Kodunu Oluşturun

Eski firmanızda Alan adınızı seçip transfer isteği gönderin. size bir kod iletilecektir.

2

Yukarıdaki Alanları Doldurun

Transfer kodu ve transfer etmek istediğiniz alan adını yazıp transfer işlemini başlatın

3

Transfer İşlemlerini Onaylayın

Alan adınızın taşınmasıyla ilgili herhangi bir sorun yoksa ödemenizi yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

4

Başarılı Alan adı Transferi

Tüm işlemler bittikten sonraki 7 gün içerisinde transfer gerçekleşecektir. Panelinizden Takip edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Alan Adı(Domain) ile ilgili Merak Edilenler?
Bir alan adının başka bir alan sağlayıcısına taşınmasına alan adı transferi denir. Etki alanının faturalandırılması ve yönetimi böylece yeni sağlayıcı tarafından gerçekleştirilir. Alan adı aktarımı sırasında hiçbir web sitesi, e-posta adresi veya ayar aktarılmaz. Yalnızca etki alanının kendisi başka bir sağlayıcıya taşınır.
Kayıt operatörünüzün kontrol panelinde "alan kilidini aç" seçeneğini arayın. Her sağlayıcı farklıdır, ancak bunu genellikle ana hesap ekranının "Alan Adı" veya "Güvenlik" bölümünde bulabilirsiniz. Etki alanları, yanlışlıkla değişiklik veya silmeyi önlemek için varsayılan olarak kilitlidir. Alan adınızın kilidini tek bir tıklamayla açabilirsiniz veya doğrudan kayıt operatörünüzden manuel olarak kilit açma talebinde bulunmanız gerekebilir. Alan adınızın kilidi açıldıktan sonra adı başka bir kayıt operatörüne aktarabilirsiniz.
Alanınızı aktarmak için bir yetkilendirme koduna (Auth-Code, Auth-Info Code veya AuthInfo Code olarak da adlandırılır) ihtiyacınız olacaktır. Bu kod, alan adınızın yetkisiz bir tarafça aktarılmasını önlemek için vardır. Ek olarak, bu kod eski kayıt operatörünüz ile yeni sağlayıcınız arasında köprü görevi görür ve talebinizden sonraki beş gün içinde, genellikle e-posta yoluyla sağlanmalıdır. Bazı kayıt şirketleri, doğrudan kontrol panellerinden kodların otomatik olarak oluşturulmasına izin verir.
ICANN kuralları uyarınca , alan adınızı son 60 gün içinde oluşturduysanız veya aktardıysanız, alan adı aktarım için uygun değildir. Vaktinizi boşa harcamadığınızdan emin olmak için geçiş yapmadan önce matematiği yapın.
Alan adı transfer işlemi genellikle 5 ila 7 gün sürer, ancak bilgileriniz güncel değilse veya kimliğinizi doğrulayamazlarsa bu süre uzayabilir.
Hayır, Transfer sonrası ücret ve alanadı kontrol panelleri değişse de, bazı kayıt şirketleri, aktarımın kendisi için sabit bir ücret alır. Alan adınız yenilenmek üzereyken tüm kayıt şirketleri sizden bir kayıt ücreti alır. Firma içinde başka bir hesaba transfer yapıyorsanız şayet transfer ücreti alınmaz.
DNS kayıt operatörünüz, alan adınızı 60 günlük Kayıt Sahibi Değişikliği kilidi altına yerleştirdi. Ayrıca, yakın zamanda bir transfer yaptıysanız, önümüzdeki 60 gün boyunca kayıt operatörünüzü değiştiremezsiniz.
Bir alan adını aktarmak biraz zaman ve çaba gerektirir, ancak düşündüğünüz kadar karmaşık değildir. Mevcut hesabınıza giriş yaparak ve alan adınızın yetkilendirme kodunu alarak başlayacaksınız. Bunu not ettikten sonra, geçiş yapmak istediğiniz alan adı kayıt kuruluşunda aktarımı başlatacaksınız. Bir hesap oluşturup transfer ücretini ödedikten sonra , işlemi tamamlamak için transferi nasıl onaylayacağınızı açıklayan bir e-posta alacaksınız . Aktarım, alan adınızın alıcı kayıt şirketinde nihayet yeni bir yuvası olana kadar önümüzdeki birkaç gün içinde işlenecektir.
Evet, bazı kesintiler olabilir. Alan adı(Domain) transferinde firmalar değiştiği için küçük kesintiler olabilir. transfer seçenekleri sırasında size sorulan sorulardan biride dns adresleri olduğu gibi taşınsın mı? Bu soruya evet cevabını verdiğinizde kesintilerin çok daha az ve sorunsuz olacağını söyleyebiliriz.