Domain Sorgulama

14,55₺ dan Başlayan Fiyatlarla Harika Bir Domain Kaydedin!

Alan Adı(Domain) Nasıl Kayıt Edilir?
Projenizi yansıtan en iyi şeylerden biri Alan Adıdır(Domain). Akılda kalıcı projeyi yansıtan özelliklere sahip olması çok önemlidir. Birkaç adımda kolaylıkla Alan Adı(Domain) satın alabilirsiniz.
1

Alan Adı Düşünün

Projenize en uygun ve akılda kalıcı Alan Adını(Domaini) sorgulayarak bulun.

2

Alan Adı Alınabilir mi?

Daha önce alınmamış ve boştaki alan adını rahatlıkla alabilirsiniz.

3

Hemen Satın Alın

Projenizin Yeni ismi için hiçbir engeliniz kalmadı hemen satın alıp kullanmaya başlayın.

Alan Adıyla İlgiliKolay Satın alınabilir

Müşteri kaydını gerçekleştirdikten sonra birkaç tıklama sonrasında hemen alan adınızı bünyemizde satın alabilirsiniz.Kolay Arama Yapılabilir

Defalarca kez proje adı sorgulayabilirsiniz. Beğendiğiniz firma adını hemen satın almanızı öneriyoruz.Whois Sorgu

Alan adlarının kime ait olduğu ve hangi sunucuya bağlı olduğu gibi birçok bilgiyi elde edebilirsiniz.Dns Değişimleri

Müşteri yönetim panelinden ilgili alan adını seçerek kolaylıkla DNS değişim işlemlerini yapabilirsiniz.Alan Adı Transfer

Başka firmalardan, bünyemize kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Panelinizden transfer işlemlerini başlatabilirsiniz.Alan Adını Uzatma

Alan adı satın almak için verilen ücretin üzerinde fiyatlar vermeden sizlerde alan adınızı yıllarca uzatabilirsiniz.Alan Adı Gizliliği

Alan adının bazı sorgularda kime ait olduğu bilgisi paylaşılır. Gizlilik sayesinde bu bilgileri sizler için gizli tutarız.Birden Fazla Alan Adı

Kendi hesabınız üzerinden birden fazla alan adı satın alabilirsiniz. Aldığınız alan adlarını tek bir panelde yönetmekde üstelik çok kolay.

Alan Adı(Domain) Sahibi Olarak Ne Elde Edersiniz?

Bir Alan Adı(Domain) Kaydederek Kazanacağınız Ayrıcalıklar!

Alan Adınızı(Domain) Kaptırmayın

Alan Adı(Domain) projenizin adı olarak kalır. ilkin siz aldıysanız başkasının sizden bu Alan Adı(Domain)nı almasının imkanı yoktur. alınan her Alan Adı(Domain) müşterinin bilgileri üzerine kayıt edilir.

Alan Adınızı(Domain) Bünyemize Taşıyın

Daha önce satın aldığınız alan adınızı güvenilir olan ruzgarhost.com barındırma sitemizde güven içinde saklayabilir ve süresini uzatabilirsiniz. taşıma işlemleri ortalama bir hafta kadar sürmektedir.

Alan Adınızı(Domain) Fiyatları

Bünyemizdeki kullanıcılarımıza avantajlı Alan Adı(Domain) fiyatları sağlıyoruz. tek bir üyelik ile yüzlerce Alan Adı(Domain) alabilirsiniz. aldığınız Alan Adı(Domain)nın kaliteli firmalarda olması önemlidir.

Alan Adı(Domain) Whois

Süresi dolan veya dolmak üzere olan gibi Alan Adı(Domain) hakkında sahip bilgisini bile sağlayabilen bir sorgu mekanizmasıdır. Ruzgarhost whois sayfamızdan sizlerde merak ettiğiniz Alan Adı(Domain)ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Alan adı(Domain) Hakkındaki Sorular

Alan adı(Domain) ile ilgili merak ettikleriniz?
Şirketinizin veya kuruluşunuzun adının ve bilgilerinin internet ad sunucuları (DNS) tarafından tutulması işlemidir. Bir isim kaydettiğinizde, örneğin mycompany.com, dünyadaki birçok sistem, adınızın kayıtlı olduğu ve hostingin hangi sistemde onunla ilgili olduğu bilgisini tutar. Buna "alan adı" hizmeti denir. Sonu com, organ, net gibi isimlerle biten alan adları yurt dışından, .TR ile biten alan adları yurt içinde tescil edilir. Ruzgarhost bunların ikisini de sizin için yapıyor. Teknik olarak ikisi aynıdır - .COM ile biten bir alan adı almak ile .COM.TR ile biten bir alan adı almak arasında hiçbir fark yoktur. Tek farkları bile fiyat ve kayıttır: COM.TR ile biten alan adları için kayıt sırasında bu alan adını almaya hakkınız olduğunu kanıtlayan bir belge (resmi gazete vb.) istenmektedir.
Evet, aynı web sitesi için birden fazla alan adı kaydedebilirsiniz. Bir web sitesi için bir kişi veya kuruluş tarafından kaydedilebilecek alan adlarının sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Farklı son eklere veya benzer içeriğe sahip alan adları aşağıdaki senaryolarda kaydedilebilir: www.ruzgarhost.net ve www.ruzgarhost.com gibi farklı eklerle benzer alan adlarını kaydedebilirsiniz. Bu, şirketinizin markasının benzersizliğini sağlar. Bu alan adları, farklı dillerde web siteleri oluşturmak için de kullanılabilir. Web siteniz için benzer alan adlarını da kaydedebilirsiniz. Bu, İnternet kullanıcılarının alan adınızı yanlış yazdıklarında bile web sitenize yönlendirilmelerini sağlar. Yeni ürün veya projeler önermek için farklı alan adlarını satış promosyonu ve reklam web siteleri ile ilişkilendirebilirsiniz. E-posta hizmetleri sağlamak için .com veya .net son ekiyle bir alan adı da kaydedebilirsiniz. Bu sayede e-posta adresiniz, Hotmail veya Gmail gibi genel bir e-posta hizmeti yerine şirketinizin veya markanızın adını içerecektir.
Satın alınan Alan Adı(Domain) en az 1 yıl en fazla 10 yıl olarak hizmete geçer. bir Alan Adı(Domain) satın aldıktan sonra müşteri panelinizden tekrardan yıllık uzatmalar yapabilirsiniz.
Her alan adı benzersizdir. Bir alan adı tescil edildikten sonra başkaları tarafından tescil edilemez. İstediğiniz alan adı zaten kayıtlıysa, diğer soneklerle benzer alan adlarını aramayı deneyebilirsiniz. Örneğin, istediğiniz alan adı ruzgarhost.com kayıtlıysa, ruzgarhost.net veya ruzgarhost.org'a kaydolmayı deneyebilirsiniz. Bu alan adlarının nasıl kullanıldığı konusunda hiçbir fark yoktur. Başka bir tescil ettiren tarafından tescil edilmiş alan adına sahip olmak istiyorsanız, alan adının mevcut tescil ettireniyle iletişime geçerek mevcut tescil ettiren kişinin alan adını size devretmek isteyip istemediğini kontrol edebilirsiniz.
Hayır, bilgileri birden çok kez göndermeniz gerekmez. Birden fazla alan adı kaydı için aynı bilgileri kullanmak istiyorsanız, alan adlarını alışveriş sepetinize ekleyebilir ve yalnızca bir kez verilen bilgilerle aynı anda ödeme yapabilirsiniz. Bir alan adı kaydettiyseniz ve gerçek ad doğrulamasını geçtiyseniz, bilgilerinizi kaydedeceğiz. Başka bir alan adı kaydettiğinizde, bilgilerinizi eşleştireceğiz. Sizin için eşleştirdiğimiz bilgileri kullanıp kullanmayacağınızı belirlemeniz yeterlidir.
Hemen üst kısımda Alan Adı(Domain) sorgulayarak da görebilirsiniz. Sorgu sonucu, alan adı durumunun Alındığını gösteriyorsa ve WHOIS bilgilerinde kayıt bilgisi görünüyorsa, alan adı kayıtlıdır. Alan adı bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Alan adı bilgileri yanlışsa, alan adı bilgilerini değiştirmek için hesabınızda oturum açın. Daha fazla bilgi için Kaydeden bilgilerini değiştirme veya alan adı sahipliğini aktarma bölümüne bakın .
Alan adı için ödeme yaptıktan sonra siparişiniz işleme durumunda kalırsa, aşağıdaki nedenleri göz önünde bulundurun: Ticari marka koruması
Kaydetmek istediğiniz alan adı, alan adı kaydı tarafından korunmaktadır ve kaydedilemez. İş personelimiz, işleme durumundaki siparişleri bir gün içinde inceleyecektir. Alan adınız alan adı kaydı tarafından korunuyorsa, sipariş durumunuzu başarısız olarak değiştireceğiz ve size bir e-posta bildirimi göndereceğiz. Bu durumda, farklı bir alan adı kaydetmeniz gerekir.
Yanlış kayıt bilgileri
Sağladığınız alan adı kayıt bilgileri yanlış. Sonuç olarak, alan adı kaydı, kaydı reddeder. İş personelimiz siparişi bir gün içinde işleme durumunda inceleyecektir. Kayıt bilgileriniz yanlışsa, bilgileri düzeltmenize ve onay için alan adı kaydına yeniden göndermenize yardımcı olacağız. Bu sorun hafta içi bir gün içinde çözülecektir.
Sistem yükseltme, sipariş işlemeyi kısa bir süre için askıya alabilir. Sistem, siparişi yeniden gönderecek ve yükseltme işleminden sonra siparişinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda 30 dakika bekleyin ve tekrar kontrol edin.
Alanınızın yenileme zamanına en az 2 hafta kaldığından emin olun. Çok az zaman varsa, mevcut kayıt operatörünüz aktarımı reddedebilir. Öyleyse, önce yenileyin, ardından aşağıdaki adımları izleyin/ "Etki alanı kilidi" veya "aktarım kilidini" devre dışı bırakmak için mevcut kayıt operatörünüze başvurmanız gerekir. Ayrıca size gönderilecek "aktarım kodu" veya "yetkilendirme kodu" için başvurmanız gerekir - bu, alan adınız için bir tür şifredir. Alan adınıza kayıtlı posta kutusunu kontrol edin. Geçerli e-posta adresini Whois sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Şimdi bize e-posta gönderin ve alan adınızın Yetkilendirme kodunu bize bildirin. Onay e-postaları almalısınız.. Bu e-postaları bize iletin veya içindeki talimatları izleyin..
DNS, ya da Domain Name Server, sizin alan adınızın hangi bilgisayarda barındığını, hangi bilgisayar(ların) size gelen emaili alabileceğine veya gönderebileceğini bildiren ve daha pek çok bilgiyi isteyenlere ulaştıran sistemdir. DNS sunucular sayesinde, web ve email çalışabilir. Barındırmanız Ruzgarhost üzerinde ise, alan adınız için doğru DNS ayarları şöyledir: Siteniz barındırma sunucularımızda tutuluyorsa, alan adınızın DNS lerini şu şekilde ayarlamalısınız: (*)
1. DNS : ns1.ruzgarhost.com
2. DNS : ns2.ruzgarhost.com
Alan adınızın çalışabilmesi için, alan adınzıın kaydında doğru DNS lerin yazılı olması gerekmektedir. Bunları değiştirmek için, alan adınızı aldığınız yerin size verdiği "domain kontrol paneli" veya "alan adı kontrol paneli" ne girmeniz gerekecektir.